ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA NIKOTYNY

16 listopada 2017r. to Światowy Dzień Rzucania Palenia Nikotyny.

Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych. Przypada zawsze na trzeci czwartek listopada.

Jego ideą jest zachęcanie całego społeczeństwa do zerwania z nałogiem.

Pedagodzy szkolny postanowili w tym roku szkolnym przyłączyć się do akcji.

W związku z czym 15 listopada na długiej przerwie w auli szkolnej zostanie otwarty punkt konsultacyjny.

Nie wiesz jak rzucić palenie? Spytaj pedagogów szkolnych. W ramach akcji będziemy radzić jak rzucić palenie.

Uczniowie otrzymają materiały informacyjne zachęcające palaczy do zerwania z nałogiem.

Ponadto pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej badał będzie zainteresowanym uczniom - palaczom i nie palaczom zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Wybrane klasy zostaną zaproszone na pokaz multimedialny dotyczący szkodliwości palenia.

Zapraszamy !

Strona poświęcona rzucaniu palenia: http://jakrzucicpalenie.pl/

Motywacyjne infografiki: palenie w liczbach  składniki dymu papierosowego dlaczego warto przestać palić

palenie