g.png

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

 

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września od 1979 roku, ustanowione przez organizację branżową, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), do której Polska należy od 1975 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Zgodnie ze wskazaniami Światowej Organizacji Turystyki hasło przewodnie imprezy w 2013r brzmiało :

 

„Turystyka i Woda – ochrona naszej wspólnej przyszłości”

 

wtd2013 logo en

 

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Turystyki znajdziecie na:  

http://dziennikturystyczny.pl/2013/09/swiatowy-dzien-turystyki-2013-turystyka-i-woda-konkurs/

 

Dorota Wałęcka

 


Kalendarz Wydarzeń

Cz Maj 31
Boże Ciało
Pt Cze 01
Dzień Dziecka
Pt Cze 01
Dzień wolny
Pn Cze 04
Zebranie z rodzicami
Cz Cze 21
Pierwszy Dzień Lata

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !