WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE - TECHNIK EKONOMISTA / TECHNIK LOGISTYK / TECHNIK POLOGRAFII CYFROWEJ

Dzistechnik ekonomista technik logistyk technik poligrafiiiaj (23 kwietnia 2018) naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści ze Ścinawy, którzy brali udział w trzech rodzajach warsztatów. Jedne dotyczyły podatku VAT i były poparte ćwiczeniami w sporządzaniu deklaracji tego podatku. Zajęcia prowadziły panie B. Wiśniewska i W.Serwa. Na kolejnych - mieli okazję przyjrzeć się lekcji w klasie o profilu technik logistyk prowadzonej przez p. I. Wiśniewską na temat ochrony danych osobowych. Nasi goście uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego, na których była mowa o planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej oraz odwiedzili pracownię fototechniczną, gdzie p. B. Zioło opowiedziała o specyfice tego profilu.

WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW - TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Glenn Doman

technik obsługi turystycznej18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas turystycznych wraz z opiekunami panią Magdaleną Dygdałowicz oraz  panem Andrzejem Kamińskim mieli przyjemność gościć w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie wraz z opiekunem panią Lilą Sobczyk. Zajęcia podzielone były na kilka części.  Po oficjalnym rozpoczęciu, przedstawieniu organizatorówi zaproszonych gości, uczniowie klasy siódmej przystąpili do udziału w zajęciach warsztatowych. Uczestnicy uczyli się bawiąc między innymi poprzez uczestnictwo w grach wzorowanych na popularnych teleturniejach takich jak "Familiada", "Jeden z dziesięciu" przygotowanych specjalnie dla młodszych koleżanek i kolegów przez uczniów klasy pierwszej i drugiej technikum obsługi turystycznej. Gry przeplatane były nauką tworzenia zwierzątek i figur z balonów. Uczniowie układali również puzzle. Po ułożeniu ich mieli za zadanie wskazać zabytek oraz miejsce, w którym się znajduje. Następnie uczniowie przystąpili do zajęć z animacji czasu wolnego, które sprawiły im wiele radości.

Udział w warsztatach to niezwykłe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

mgr Magdalena  Dygdałowicz / mgr Andrzej Kamiński

GIMNAZJALIŚCI W NASZYM HOTELU TULIP***

"Piękne maniery pysznym są środkiem powodzenia…"

Pietro Aretino

warsztaty hotel 3W szkolnym Hotelu Tulip*** 18 kwietnia 2018 roku „zameldowali się” na warsztatach zawodoznawczych uczniowie klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie wraz z opiekunem Panią Katarzyną Borowiec. Nasi goście zostali zapoznani z zasadami hotelowego SAVOIR VIVRE oraz "Sztuką nakrywania do stołu" przez panią Magdalenę Kaliską-Drozd i uczennice 2HF. Uczestnicy zajęć nauczyli się nakrywania europejskiego i formalnego stołu. Dowiedzieli się o czym mówią sztućce, jak dopasować kieliszki do wina oraz jak skomponować wstawkę dla gościa VIP. Zdobyli umiejętność składania serwetek i serwowania deserów. Każdy z uczestników mógł  przygotować swój deser i podać go wykorzystując zdobyta wiedzę. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną naszej szkoły i wzięli udział w Quizie Hotelarskim.

"Zajęcia były bardzo interesujące, na takich lekcjach nie sposób się nudzić. Szkolny hotel jest super"- tak oceniali warsztaty uczniowie 7c.

Zapraszamy na krótką prezentację z warsztatów

mgr Magdalena Kaliska-Drozd

Śr Kwi 25