DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DENW piątek 13.10.2017 świętowaliśmy w naszej szkole przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do wyrażenia swojej wdzięczności pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie. Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię, podczas której uczniowie złożyli życzenia dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi. Oprócz życzeń nasi uczniowie zaprezentowali również swoje talenty wokalne oraz aktorskie.

Jak co roku Samorząd Uczniowski podczas tajnych wyborów wybrał Najsympatyczniejszego Nauczyciela i Najsympatyczniejszą Nauczycielkę naszej szkoły. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Pani Edycie Dominiczak oraz Panu Grzegorzowi Steckiemu, którzy zostali obdarowani symbolicznymi statuetkami.

Podczas gali członkowie samorządu oficjalnie powitali oraz przyjęli do swojej społeczności Dyrektora szkoły Pana Bogdana Dudka. Jednak aby to nastąpiło Pan Dyrektor był zobowiązany do wykonania kilku zadań. Wszystkie wykonał bezbłędnie, z ogromnym zaangażowaniem. Było zabawnie, wesoło oraz dowcipnie. Ponadto uczniowie przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły symboliczne upominki, a całość akademii uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez klasy gastronomiczne oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców.

Nad całością imprezy czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Magda Kozber oraz Kamila Wydra.

mgr Magdalena Ostaszewska-Kozber

PODAJEMY ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA NA LEKCJI…

12Dnia 02 października 2017r. na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej klasa 4 HA, na przedmiocie - pracownia hotelarska-hotel w ramach powtórzenia wiadomości z działu realizacji usług dodatkowych w hotelu, sporządziła według życzenia gościa room-service śniadania wiedeńskiego podanego do łóżka. Wykonanie zadania polegało na odebraniu zamówienia room-service z klamki tzw. zawieszki klamkowej, którą gość wypełnił i wywiesił na drzwiach. Na zamówieniu gość zaznaczył następujące elementy: jajko po wiedeńsku, herbata, kawa, mleko, dżem, masło, miód i pieczywo, które są typowymi elementami śniadania wiedeńskiego. Zgodnie z życzeniem gościa, uczestnicy zajęć przygotowali jajko po wiedeńsku oraz ćwiczyli przygotowanie jajka w koszulce. Na tacę do room- servicu ułożyli zastawę stołową według wytycznych śniadania wiedeńskiego, zwracając uwagę na każdy najmniejszy szczegół, tworząc kompletne zamówienie. Kiedy cała zastawa stołowa i wszystkie produkty zostały umieszczone na tacy, a efekt spełniał wysokie standardy naszego hotelu, śniadanie zostało dostarczone do pokoju gościa zgodnie z procedurą.

Taka forma przeprowadzenia lekcji umożliwiła uczniom klasy 4 HA praktyczne utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności z zakresu realizacji usług dodatkowych świadczonych przez hotel (room-service, śniadanie do łóżka). Lekcja pokazała również, że zajęcia mogą być ciekawe i inspirujące dla naszych uczniów.

Lekcję przeprowadziła pani mgr Magdalena Kaliska-Drozd w sali nr 11.

Uczniowie z klasy 4 HA przygotowują jajko w koszulce - filmik

mgr Magdalena Kaliska-Drozd

BIEG ERASMUSA

logowhiteDnia 30.09.2017 reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Biegu Erasmusa w Warszawie. Celem imprezy było uczczenie obchodów 30-lecia istnienia programu Erasmus oraz Europejskiego Dnia Sportu. Patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Poprzez udział w biegu charytatywnym wsparliśmy projekt WalkCamp Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" - pomoc osobom po amputacjach kończyn. Założony dystans 30 km w sztafecie 6x5 km pokonaliśmy w czasie 2:42:11, co dało nam 19 miejsce na 34 drużyny. Najlepszy czas dla naszego teamu dwukrotnie uzyskał Jacek Niedźwiedzki. W biegu wzięło udział wielu profesjonalnych biegaczy różnych narodowości a nawet triumfatorzy maratonów.

Skład drużyny:

1. Jacek Niedźwiedzki 23:51 (kl. 4AL)
2. Inga Kruk 27:44 (opiekun)
3. Karolina Podkowska 25:12 (kl. 4HA)
4. Agata Brańska 33:17 (kl. 4HA)
5. Kamil Szewczyk 26:58 (kl. 2AL)

Dzięki hojności Rady Rodziców naszej szkoły mieliśmy możliwość zwiedzania stolicy.

mgr Inga Kruk

Śr Paź 18