g.png

WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE - TECHNIK EKONOMISTA / TECHNIK LOGISTYK / TECHNIK POLOGRAFII CYFROWEJ

 

Dzistechnik ekonomista technik logistyk technik poligrafiiiaj (23 kwietnia 2018) naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści ze Ścinawy, którzy brali udział w trzech rodzajach warsztatów. Jedne dotyczyły podatku VAT i były poparte ćwiczeniami w sporządzaniu deklaracji tego podatku. Zajęcia prowadziły panie B. Wiśniewska i W.Serwa. Na kolejnych - mieli okazję przyjrzeć się lekcji w klasie o profilu technik logistyk prowadzonej przez p. I. Wiśniewską na temat ochrony danych osobowych. Nasi goście uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego, na których była mowa o planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej oraz odwiedzili pracownię fototechniczną, gdzie p. B. Zioło opowiedziała o specyfice tego profilu.

 

galeria sz

 


 

WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW - TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

 

„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Glenn Doman

 

technik obsługi turystycznej18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas turystycznych wraz z opiekunami panią Magdaleną Dygdałowicz oraz  panem Andrzejem Kamińskim mieli przyjemność gościć w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie wraz z opiekunem panią Lilą Sobczyk. Zajęcia podzielone były na kilka części.  Po oficjalnym rozpoczęciu, przedstawieniu organizatorówi zaproszonych gości, uczniowie klasy siódmej przystąpili do udziału w zajęciach warsztatowych. Uczestnicy uczyli się bawiąc między innymi poprzez uczestnictwo w grach wzorowanych na popularnych teleturniejach takich jak "Familiada", "Jeden z dziesięciu" przygotowanych specjalnie dla młodszych koleżanek i kolegów przez uczniów klasy pierwszej i drugiej technikum obsługi turystycznej. Gry przeplatane były nauką tworzenia zwierzątek i figur z balonów. Uczniowie układali również puzzle. Po ułożeniu ich mieli za zadanie wskazać zabytek oraz miejsce, w którym się znajduje. Następnie uczniowie przystąpili do zajęć z animacji czasu wolnego, które sprawiły im wiele radości.

Udział w warsztatach to niezwykłe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.    

 

galeria sz

mgr Magdalena  Dygdałowicz / mgr Andrzej Kamiński  


 

GIMNAZJALIŚCI W NASZYM HOTELU TULIP***

 

"Piękne maniery pysznym są środkiem powodzenia…"

Pietro Aretino

 

warsztaty hotel 3W szkolnym Hotelu Tulip*** 18 kwietnia 2018 roku „zameldowali się” na warsztatach zawodoznawczych uczniowie klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie wraz z opiekunem Panią Katarzyną Borowiec. Nasi goście zostali zapoznani z zasadami hotelowego SAVOIR VIVRE oraz "Sztuką nakrywania do stołu" przez panią Magdalenę Kaliską-Drozd i uczennice 2HF. Uczestnicy zajęć nauczyli się nakrywania europejskiego i formalnego stołu. Dowiedzieli się o czym mówią sztućce, jak dopasować kieliszki do wina oraz jak skomponować wstawkę dla gościa VIP. Zdobyli umiejętność składania serwetek i serwowania deserów. Każdy z uczestników mógł  przygotować swój deser i podać go wykorzystując zdobyta wiedzę. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną naszej szkoły i wzięli udział w Quizie Hotelarskim.

"Zajęcia były bardzo interesujące, na takich lekcjach nie sposób się nudzić. Szkolny hotel jest super"- tak oceniali warsztaty uczniowie 7c.

 

Zapraszamy na krótką prezentację z warsztatów

galeria sz

mgr Magdalena Kaliska-Drozd


 

Kalendarz Wydarzeń

Śr Kwi 25
Dzień Otwarty
Pt Kwi 27
Zakończenie roku szkolnego klas IV
Pn Kwi 30
Dzień wolny
Wt Maj 01
Święto Pracy
Śr Maj 02
Dzień wolny

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !