g.png

SZKOLENIE Z CARVING'U

 

carving imageOd 16 do 18 grudnia odbywały się w naszej szkole kolejne szkolenia młodzieży w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, które są finansowane ze środków Unii Europejskiej.

 

Tym razem uczniowie z klasy gastronomicznej poznawali tajniki carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, przydatnej w dekorowaniu stołu i potraw. Carving pochodzi z Tajlandii, gdzie tworzenie wyszukanych form z owoców i warzyw stało się narodowym dziedzictwem, a dziś umiejętność ta staje się stałym elementem dekorowania stołów biesiadnych w Polsce.

 

Nasi uczniowie uczyli się wymyślnych kompozycji owocowo-warzywnych, tworząc fantastyczne wzory kwiatowo-geometryczne, a carving daje nieskończone możliwości wycinania bajkowych konstrukcji. 

 

galeria sz

mgr Jolanta Borek i mgr Joanna Kruszczak


 

Kalendarz Wydarzeń

So Sie 18
Wakacje
N Sie 19
Wakacje
Pn Sie 20
Wakacje
Wt Sie 21
Wakacje
Śr Sie 22
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !