SZKOLENIE Z CARVING'U

carving imageOd 16 do 18 grudnia odbywały się w naszej szkole kolejne szkolenia młodzieży w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, które są finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tym razem uczniowie z klasy gastronomicznej poznawali tajniki carvingu czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, przydatnej w dekorowaniu stołu i potraw. Carving pochodzi z Tajlandii, gdzie tworzenie wyszukanych form z owoców i warzyw stało się narodowym dziedzictwem, a dziś umiejętność ta staje się stałym elementem dekorowania stołów biesiadnych w Polsce.

Nasi uczniowie uczyli się wymyślnych kompozycji owocowo-warzywnych, tworząc fantastyczne wzory kwiatowo-geometryczne, a carving daje nieskończone możliwości wycinania bajkowych konstrukcji.

mgr Jolanta Borek i mgr Joanna Kruszczak

So Sie 18