g.png

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY

 

Striezelmarkt18.12.2013 liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka niemieckiego i nauczycielką języka francuskiego wybrała się na wycieczkę do Drezna, by obejrzeć 579ty Striezelmarkt. Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6.00. Będąc już w Dreźnie najpierw udaliśmy się z naszym przewodnikiem do późnobarokowego zespołu architektonicznego Zwinger i tam obejrzeliśmy trzy wystawy – malarstwo, porcelanę i salon matematyczno-fizyczny. W drodze na jarmark zwiedziliśmy również operę i kościół dworski (Hofkirche), przeszliśmy przez dwa mniejsze jarmarki, gdzie mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę dzięki świątecznym ozdobom, zapachowi cynamonu, goździków, lecącym w tle kolędom. Było bardzo zimno ale dzielnie dążyliśmy do naszego celu – czyli najstarszego jarmarku w Dreźnie. Jak już tam dotarliśmy, daliśmy się ponieść szałowi świątecznych zakupów, każdy chciał przywieźć swoim najbliższym choćby drobny upominek.

 

Po zwiedzeniu jarmarku uczniowie wzięli udział w konkursie, który wygrał Dawid Pic z klasy 2a G, natomiast wyróżnienie otrzymała Emilia Guga z klasy 3a TE.

 

galeria sz

mgr Agnieszka Droździak


 

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !