g.png

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY

 

Striezelmarkt18.12.2013 liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka niemieckiego i nauczycielką języka francuskiego wybrała się na wycieczkę do Drezna, by obejrzeć 579ty Striezelmarkt. Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6.00. Będąc już w Dreźnie najpierw udaliśmy się z naszym przewodnikiem do późnobarokowego zespołu architektonicznego Zwinger i tam obejrzeliśmy trzy wystawy – malarstwo, porcelanę i salon matematyczno-fizyczny. W drodze na jarmark zwiedziliśmy również operę i kościół dworski (Hofkirche), przeszliśmy przez dwa mniejsze jarmarki, gdzie mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę dzięki świątecznym ozdobom, zapachowi cynamonu, goździków, lecącym w tle kolędom. Było bardzo zimno ale dzielnie dążyliśmy do naszego celu – czyli najstarszego jarmarku w Dreźnie. Jak już tam dotarliśmy, daliśmy się ponieść szałowi świątecznych zakupów, każdy chciał przywieźć swoim najbliższym choćby drobny upominek.

 

Po zwiedzeniu jarmarku uczniowie wzięli udział w konkursie, który wygrał Dawid Pic z klasy 2a G, natomiast wyróżnienie otrzymała Emilia Guga z klasy 3a TE.

 

galeria sz

mgr Agnieszka Droździak


 

Kalendarz Wydarzeń

Wt Lip 17
Wakacje
Śr Lip 18
Wakacje
Cz Lip 19
Wakacje
Pt Lip 20
Wakacje
So Lip 21
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !