O JAPONII W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

3W odpowiedzi na duże zainteresowanie naszych uczniów kulturą Japonii, biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie wszystkich chętnych, pasjonujących się Dalekim Wschodem. Uczniowie dzielili się swoimi fascynacjami, głównie słynnymi komiksami japońskimi, mangami. Tamara Podkańska z klasy III A LO opowiadała o swojej znajomości z Japonką, nauce tego języka i pisma. Imprezie towarzyszyła wystawa mang wykonanych przez Annę Wysocką z klasy I FT, komiksów japońskich kolekcjonowanych przez Edytę Kureń z klasy I AG oraz innych gadżetów. Uczniowie chętnie przebierali się w jukaty i stroje związane z anime. Spotkaniu towarzyszyła przemiła atmosfera, uczestnicy mogli skosztować jednej z japońskich potraw, przygotowanych także przez Edytę.

mgr Joanna Kruszczak i mgr Jolanta Borek

Śr Sie 22