MITYNG PROFILAKTYCZNY

stop narkotykom 3 300x30018 listopada 2015r. odbyło się spotkanie uczniów z Andrzejem Sową, byłym narkomanem, który głosi świadectwo nawrócenia i prowadzi programy profilaktyki uzależnień wśród młodzieży.

Mityng jest propagowany przez Urząd Miasta Lubin za pośrednictwem MOPS, dział profilaktyki, analiz i projektów.

Celem spotkania było wyposażenie młodzieży w niezbędna wiedzę dotyczącą niebezpieczeństw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i tzw. dopalaczy, sposobów wchodzenia w uzależnienie, destrukcyjnej dynamiki uzależnienia i jego skutków, sposobów radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, podstawowych umiejętności potrzebnych do uniknięcia kontaktu z narkotykami oraz konsekwencji prawnych używania i posiadania narkotyków.

Koordynatorem spotkania była Pani Beata Hawrysz - pedagog.

Wywiady z Andrzejem Sową:

» "Andrzej Sowa: Byłem daleko od Boga, kiedy w pięć minut uzdrowił mnie z potężnego heroinowego głodu"

» "Andrzej Sowa - Drugie życie - Świadectwo"

Pn Cze 25
Wt Cze 26