g.png

KULINARNA PRZYGODA

 

„Tylko jedząc doskonałe potrawy,

jesteś w stanie takie przygotować…”

˜ Jiro Ono ˜

 

american burgerKuchnia amerykańska łączy w sobie smaki i tradycje kulinarne wszystkich zakątków świata. Amerykańską zasadę wolności widać zwłaszcza na talerzu, gdzie jedną potrawę mogą tworzyć produkty pochodzące niemal z całego świata. To z czego słynie kuchnia amerykańska to soczysta wołowina oraz smaczne burgery łączące różne kombinacje smaków. Burger w stylu Amerykańskim to kwintesencja tego co w Ameryce najlepsze czyli "cheese & bacon" zamknięte w puszystej bułce.

6 grudnia 2017  klasa 2HF wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Kaliską-Drozd miała okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach kuchni amerykańskiej prowadzonych przez szefa kuchni restauracji PasiBus w Cuprum Arena Lubin. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są tajniki przyrządzenia soczystej wołowiny oraz jakie są stopnie jej wysmażenia: rare, medium rare, medium, medium well, well done, przekonując się o tym osobiście. Szef kuchni przygotował nam degustację 14 sosów kuchni amerykańskiej oraz omówił sposób ich przygotowania. Podczas warsztatów uczniowie mogli wygrać jeden ze specjałów restauracji umieszczając najciekawszy wpis o restauracji. Warsztaty zakończono degustacja przygotowanych przez szefa kuchni burgerów w różnych odsłonach.

 

galeria sz

mgr Magdalena Kaliska-Drozd, zdjęcia mgr Joanna Tyrpak


 

Kalendarz Wydarzeń

Pn Cze 25
Wakacje
Wt Cze 26
Wakacje
Śr Cze 27
Wakacje
Cz Cze 28
Wakacje
Pt Cze 29
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !