g.png

KULINARNA PRZYGODA

 

„Tylko jedząc doskonałe potrawy,

jesteś w stanie takie przygotować…”

˜ Jiro Ono ˜

 

american burgerKuchnia amerykańska łączy w sobie smaki i tradycje kulinarne wszystkich zakątków świata. Amerykańską zasadę wolności widać zwłaszcza na talerzu, gdzie jedną potrawę mogą tworzyć produkty pochodzące niemal z całego świata. To z czego słynie kuchnia amerykańska to soczysta wołowina oraz smaczne burgery łączące różne kombinacje smaków. Burger w stylu Amerykańskim to kwintesencja tego co w Ameryce najlepsze czyli "cheese & bacon" zamknięte w puszystej bułce.

6 grudnia 2017  klasa 2HF wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Kaliską-Drozd miała okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach kuchni amerykańskiej prowadzonych przez szefa kuchni restauracji PasiBus w Cuprum Arena Lubin. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są tajniki przyrządzenia soczystej wołowiny oraz jakie są stopnie jej wysmażenia: rare, medium rare, medium, medium well, well done, przekonując się o tym osobiście. Szef kuchni przygotował nam degustację 14 sosów kuchni amerykańskiej oraz omówił sposób ich przygotowania. Podczas warsztatów uczniowie mogli wygrać jeden ze specjałów restauracji umieszczając najciekawszy wpis o restauracji. Warsztaty zakończono degustacja przygotowanych przez szefa kuchni burgerów w różnych odsłonach.

 

galeria sz

mgr Magdalena Kaliska-Drozd, zdjęcia mgr Joanna Tyrpak


 

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !