g.png

ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE ORAZ WOLONTARIAT EUROPEJSKI

 

EU11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej. Mogliśmy powitać Panią Marzenę Pitus – Prezesa Europejskiego Forum Młodzieży oraz wolontariuszy: Salome Keshelashvili i Simone Schirru. Prelekcja dotyczyła możliwości odbycia zagranicznych staży zawodowych dla absolwentów technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz. Zaproszeni goście omówili również szereg kwestii dotyczących wolontariatu europejskiego. Wolontariat Europejski jest działaniem programu "Erasmus +", finansowanego przez Unię Europejską, który w latach 2007-2013 był częścią programu "Młodzież w działaniu". Celem Wolontariatu Europejskiego jest promowanie tolerancji i aktywnego obywatelstwa europejskiego, aby umożliwić uczestnikom wykonywanie pracy socjalnej za granicą, zdobywanie nowych umiejętności, a także rozwijanie już istniejących, podnoszenie kompetencji językowych i doświadczanie integracji międzykulturowej.

 

 Więcej informacji na www.efm.org.pl

 galeria sz

mgr Arkadiusz Kozłowski


 

Kalendarz Wydarzeń

N Lip 22
Wakacje
Pn Lip 23
Wakacje
Wt Lip 24
Wakacje
Śr Lip 25
Wakacje
Cz Lip 26
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !