ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE ORAZ WOLONTARIAT EUROPEJSKI

EU11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej. Mogliśmy powitać Panią Marzenę Pitus – Prezesa Europejskiego Forum Młodzieży oraz wolontariuszy: Salome Keshelashvili i Simone Schirru. Prelekcja dotyczyła możliwości odbycia zagranicznych staży zawodowych dla absolwentów technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarz. Zaproszeni goście omówili również szereg kwestii dotyczących wolontariatu europejskiego. Wolontariat Europejski jest działaniem programu "Erasmus +", finansowanego przez Unię Europejską, który w latach 2007-2013 był częścią programu "Młodzież w działaniu". Celem Wolontariatu Europejskiego jest promowanie tolerancji i aktywnego obywatelstwa europejskiego, aby umożliwić uczestnikom wykonywanie pracy socjalnej za granicą, zdobywanie nowych umiejętności, a także rozwijanie już istniejących, podnoszenie kompetencji językowych i doświadczanie integracji międzykulturowej.

Więcej informacji na www.efm.org.pl

mgr Arkadiusz Kozłowski