g.png

"MISTRZ CARVINGU" - KONKURS

 

„Jeżeli tworzę z serca, wszystko działa.

Jeżeli z głowy, praktycznie nic”

˜ Marc Chagall ˜

 

carving3W dniu 14 czerwca 2018r odbył się konkurs „MISTRZ CARVINGU”. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z dalekiego Wschodu. Zachwyca, budzi podziw, czasami trudno uwierzyć, że punktem wyjścia do takiego arcydzieła jest zwykłe warzywo, czy owoc. W konkursie udział wzięło 6 dwuosobowych drużyn z klas hotelarskich. Zadaniem poszczególnych drużyn było wykonanie dekoracji sztuką carvingu i prezentacja wyników swojej  pracy członkom jury. Konkurs był  na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy bardzo dobrze się bawili, ale także zdobywali nowe umiejętności i zdolności. Uczniowie w dekoracje włożyli bardzo dużo zaangażowania i pracy. Zadanie konkursowe obejmowało dobór materiału „rzeźbiarskiego”, posługiwanie się podstawowym sprzętem, wykorzystanie różnych cięć i technik rzeźbienia, wykorzystywanie podstawowych form dekoracyjnych. W trakcie zajęć uczestnicy sięgnęli po noże tajskie i różnego typu dłutka, skalpele i temperówki do owoców i warzyw aby chwilę później wyrzeźbić z tego kwiaty i liście oraz różne stwory i zwierzaki.

 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce za pracę „Tropikalny raj”

 Marika Cholewa

Julita Żabińska

Kornelia Pionke

II miejsce „Miejskie zoo”     

Magdalena Lubczyk

Natalia Makowska

III miejsce „Wodny świat”    

Wiktoria Chmielewska

Patrycja Jagielska

Wyróżnienie „Piraci z Karaibów”

Katarzyna Pazdur

Kinga Łazarenko

 

 Konkurs organizowały : Magdalena Kaliska-Drozd, Joanna Szponarska

galeria sz

 


 

Kalendarz Wydarzeń

So Sie 18
Wakacje
N Sie 19
Wakacje
Pn Sie 20
Wakacje
Wt Sie 21
Wakacje
Śr Sie 22
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !