g.png

PODRÓŻ DO FRANCJI ... - LEKCJA OTWARTA

 

paris8 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli naszej szkoły, którą wspólnie prowadziły panie Jolanta Przygoda oraz Magdalena Dygdałowicz. Lekcja była eksperymentem edukacyjnym. Panie zdecydowały się ukazać współpracę pomiędzy nauczycielami oraz ukazały korelację między nauczanymi przedmiotami zawodowymi. W ramach realizacji materiału nauczania z przedmiotów Geografia turystyczna i Obsługa turystyczna został przeprowadzony temat Francja jako kraj szczególnie atrakcyjny dla turystów pod względem położenia jak  i kuchni. Celem zajęć było poznanie charakterystycznych cech Francji jako kraju atrakcyjnego dla turystów oraz przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje dla zawodu technik obsługi turystycznej w zakresie kwalifikacji T.13. Nauczycielki, aby osiągnąć zamierzone cele, odwołały się do wiedzy uczniów zdobytej na poprzednich lekcjach, wykorzystały prezentację Power Point oraz platformę Kahoot. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat walorów turystycznych Francji, zaznajomili się z czynnikami sprzyjającymi rozwojowi turystyki we Francji, poznali potrawy i zwyczaje związane z kuchnią francuską, degustowali i rozpoznawali sery, a na koniec wzięli udział w quizie, który stanowił istotne podsumowanie przeprowadzonej lekcji.

 

 

galeria sz

mgr Magdalena Dygdałowicz


 

Kalendarz Wydarzeń

So Sie 18
Wakacje
N Sie 19
Wakacje
Pn Sie 20
Wakacje
Wt Sie 21
Wakacje
Śr Sie 22
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !