g.png

"UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"

 

LLENie wszyscy pracownicy naszej szkoły przeznaczyli wakacje tylko na wypoczynek. Dwie nasze germanistki – pani Joanna Politowicz i pani Agnieszka Droździak uzyskały dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie" – COMENIUS Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej i uczestniczyły w dwutygodniowym kursie metodyczno-językowym dla nauczycieli w Regensburgu (Bawaria). Tam, wraz z nauczycielami innych krajów europejskich, doskonaliły swoje umiejętności językowe, pogłębiały wiedzę z zakresu metodyki języków obcych, dialektyki, fonetyki, leksyki, krajoznawstwa, kulturoznawstwa. Bogata była również oferta zajęć w wolnym czasie. Była to doskonała okazja poznania miasta i okolic, kultury, historii, kulinariów. Wystarczy wymienić takie miejsca jak Monachium czy Norymberga. Przecudowne miasta, które są warte obejrzenia. Historia miesza się tutaj z nowożytnością. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno entuzjaści architektury jak i fani piłki nożnej czy motoryzacji. Bawaria jest jednym z piękniejszych, niemieckich landów. A Dunaj cudownie wije się przez tę krainę. Można się zakochać... Dzięki przebywaniu w rodzinie goszczącej nauczycielki miały okazję zaobserwować , jak wygląda dzień powszedni w niemieckim domu, poznać mentalność ludzi, ich zwyczaje, wyznawane wartości i skonfrontować tę wiedzę ze stereotypami, które są w obiegowej opinii. Ludzie są życzliwi, chętnie służą pomocą.

Germanistki z entuzjazmem wypowiadają się na temat odbytego kursu i zachęcają wszystkich językowców do udziału w podobnych szkoleniach. Pełne nowych pomysłów wracają do szkoły i już myślą, jak jeszcze bardziej urozmaicić lekcje języka niemieckiego. Mają nadzieję, że zachęcą uczniów do nauki, a nauczycieli do dalszego doskonalenia się.

Można powiedzieć, że nasza szkoła zyskała wymiar europejski!

 galeria sz

mgr Agnieszka Droździak i mgr Joanna Politowicz


 

Kalendarz Wydarzeń

Wt Lip 17
Wakacje
Śr Lip 18
Wakacje
Cz Lip 19
Wakacje
Pt Lip 20
Wakacje
So Lip 21
Wakacje

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !