g.png

"UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"

 

LLENie wszyscy pracownicy naszej szkoły przeznaczyli wakacje tylko na wypoczynek. Dwie nasze germanistki – pani Joanna Politowicz i pani Agnieszka Droździak uzyskały dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie" – COMENIUS Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej i uczestniczyły w dwutygodniowym kursie metodyczno-językowym dla nauczycieli w Regensburgu (Bawaria). Tam, wraz z nauczycielami innych krajów europejskich, doskonaliły swoje umiejętności językowe, pogłębiały wiedzę z zakresu metodyki języków obcych, dialektyki, fonetyki, leksyki, krajoznawstwa, kulturoznawstwa. Bogata była również oferta zajęć w wolnym czasie. Była to doskonała okazja poznania miasta i okolic, kultury, historii, kulinariów. Wystarczy wymienić takie miejsca jak Monachium czy Norymberga. Przecudowne miasta, które są warte obejrzenia. Historia miesza się tutaj z nowożytnością. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno entuzjaści architektury jak i fani piłki nożnej czy motoryzacji. Bawaria jest jednym z piękniejszych, niemieckich landów. A Dunaj cudownie wije się przez tę krainę. Można się zakochać... Dzięki przebywaniu w rodzinie goszczącej nauczycielki miały okazję zaobserwować , jak wygląda dzień powszedni w niemieckim domu, poznać mentalność ludzi, ich zwyczaje, wyznawane wartości i skonfrontować tę wiedzę ze stereotypami, które są w obiegowej opinii. Ludzie są życzliwi, chętnie służą pomocą.

Germanistki z entuzjazmem wypowiadają się na temat odbytego kursu i zachęcają wszystkich językowców do udziału w podobnych szkoleniach. Pełne nowych pomysłów wracają do szkoły i już myślą, jak jeszcze bardziej urozmaicić lekcje języka niemieckiego. Mają nadzieję, że zachęcą uczniów do nauki, a nauczycieli do dalszego doskonalenia się.

Można powiedzieć, że nasza szkoła zyskała wymiar europejski!

 galeria sz

mgr Agnieszka Droździak i mgr Joanna Politowicz


 

MEN1

oke1

erasmus1

polska miedz

unity2

kw hotel

WITAMY NA FACEBOOKU NASZEJ SZKOŁY !