PROMOCJA ZDROWEGO ODŻYWIANIA W PRZEDSZKOLU

26 kwietnia 2018 r. animatorzy Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie wraz z panią Magdaleną Dygdałowicz odwiedzili dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lubinie (grupę 3 i 4 latków). Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili ciekawe zajęcia, które miały na celu promocję i kształtowanie właściwych postaw żywieniowych wśród dzieci oraz zachęcenie do częstego spożywania warzywi owoców. Nasi uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla dzieci między innymi ćwiczenia ze świeżakami, quiz o zdrowym odżywianiu, tańce, konkursy, zabawy chustą animacyjną, owocowe puzzle itp.
Zajęcia te korelowały z tematyką zajęć przedszkolnych, co pozwoliło na utrwalenie wiedzy przez milusińskich z siódemki.

mgr Magdalena Kozicka-Dygdałowicz

KURS ANIMACJI CZASU WOLNEGO

24 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kursie z zakresu animacji czasu wolnego. Tematyka warsztatów obejmowała propozycje zajęć dla różnych grup wiekowych, ćwiczenia związane z emisją głosu,  dobór gier planszowych, przepisy prawne, ubezpieczenia oraz rodzaje zawieranych umów klientami. Kurs wzbogacił uczniów o nowe umiejętności i dał dodatkowe kwalifikacje, które uczestnicy będą mogli wykorzystać podczas pracy w różnego rodzaju obiektach hotelarskich, podczas organizacji urodzin, festynów oraz różnego rodzaju eventów.

ZABAWA MIKOŁAJKOWA

„Szczęście to jedyna rzecz,

która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Albert Schweitzer

Kiedy kilkunastu osobom wieczorem przed zaśnięciem i rano zaraz po przebudzeniu następujące myśli chodzą po głowie: „Daleko, daleko prawie na końcu świata, tam gdzie wciąż pada śnieg i mieszkają rogate renifery (…)”, to znak, że wielkimi krokami zbliża się święto wyczekiwane przez najmłodszych – mikołajki.

6 grudnia 2017 roku 17 animatorów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Joanna Grodzką oraz Magdaleną Dygdałowicz wzięło dział w organizacji zabawy mikołajkowej dla 200 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lubinie (zabawa miała miejsce w przedszkolu oraz w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie).  Uczniowie przygotowali przedstawienie mikołajkowe, wspólne tańce z milusińskimi, rozdawali prezenty oraz modelowali balony.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za czas poświęcony na czynienie dobra, gdyż jak mawiał nasz wielki Polak – Jan Paweł II „Bogatym nie jest kto posiada, lecz ten, kto daje”.

mgr Magdalena Dygdałowicz

ANIMACJE CZASU WOLNEGO - MODELOWANIE BALONÓW

„Połączenie sił to początek.

Pozostanie razem to postęp.

Wspólna praca to sukces”

Henry Ford

26 października 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty animacji czasu wolnego. Tym razem animatorzy wzięli udział w zajęciach poświęconych modelowaniu balonów oraz pogłębili wiedzę z zakresu zabaw integracyjnych. Podczas warsztatów młodzież uczyła się jak poprzez zabawę i aktywność fizyczną w ciekawy sposób zagospodarować czas wolny różnych grup wiekowych.  Czwartkowe spotkania należą do wyjątkowych dzięki niezwykłym uczniom, którzy wykazują się ogromną kreatywnością.

mgr Magdalena Kozicka-Dygdałowicz

ANIMACJE CZASU WOLNEGO

„Sprawiaj innym radość.

Zobaczysz wtedy, że radość cieszy”.

˜ Friedrich Theodor Vischer ˜

12 października 2017 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu animacji czasu wolnego. Celem tegorocznych warsztatów jest nie tylko przygotowanie specjalistów branży animacyjnej do pracy w obiektach noclegowych ale przede wszystkim dobra zabawa, która redukuje stres zastępując go dobrym samopoczuciem.

Bardzo dziękuję animatorkom za fantastyczną zabawę. ????

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na kolejne zajęcia, które odbędą się za  26 października 2017 r.

mgr Magdalena Dygdałowicz

Cz Maj 31