SZKOLNE KOŁO CARITASkolo caritas

Opiekunowie:

mgr Grzegorz Józefowski

ks. mgr Andrzej Janicki

Szkolne Koło Caritas działa w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie od kilku lat. Pierwszym opiekunem SKC była pani mgr Joanna Politowicz. Od początku wcieliła idee towarzyszące zadaniom tej formacji młodzieżowej a mianowicie samorządność, współczucie, wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

Pracami SKC kieruje przewodniczący przy pomocy zespołu i pod okiem opiekunów. Jako struktura młodzieżowa Koło pozwala na indywidualne propozycje uczniów dotyczące zadań statutowych. Kluczem dobrego wychowania jest zawsze bezpośrednie zaangażowanie młodzieży.

Szkolne Koło Caritas opiera swoje wartości na uniwersalnych wartościach chrześcijańskich i jest dumne z zadań, które podejmuje Caritas na całym świecie. Członkiem koła może zostać każdy uczeń, któremu wartości takie jak pomocniczość, zaangażowanie i praca nie są obce. Deklaracja wiary jest tu sprawą istotną choć drugorzędną. Liczy się przede wszystkim otwarcie na człowieka i jego potrzeby.

W ramach pracy szkolnej SKC realizuje szereg inicjatyw. Należą do nich min:

» Organizacja meczu charytatywnego Nauczyciele vs. Uczniowie w siatkówkę.
» Pomoc finansowa dla uczniów w trudnej sytuacji (dofinansowanie wyjazdów itp.)
» Zbiórki rzeczy i przedmiotów np.: zbiórka ubrań dla Domu Samotnej Matki
» Współpraca z parafiami w celu poszerzania pomocy doraźnej.
» Organizacja kwest okolicznościowych i wspieranie innych zespołów szkolnych.

Chętni do włączenia się w działalność Szkolnego Koła Caritas mogą się zgłosić do każdego z opiekunów, gdzie uzyskają odpowiednie informacje.

Wszystkim nauczycielom i uczniom za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy.

Wt Paź 17
Śr Paź 18