100-LECIE INNE

Obchody 11 listopada

Dnia 11 listopada 2018 r. tradycyjnie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, ze względu na setną rocznicę uroczystościom nadano wyjątkowy, podniosły charakter.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odprawiono w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej mszę w intencji ojczyzny.
Po raz pierwszy mieszkańcy Lubina mogli zobaczyć korowód, który otwierała postać marszałka Józefa Piłsudskiego w Kasztance oraz żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Tuż za nimi podążały w paradzie Poczty Sztandarowe. Naszą społeczność szkolną godnie reprezentowali tutaj uczniowie klasy 2 AL.: Julia Gomółka, Wiktoria Jurków i Piotr Jezierski (nowi członkowie Pocztu Sztandarowego).
Pochód skończył się na rynku odśpiewaniem hymnu, wciągnięciem na maszt biało – czerwonej flagi, odczytaniem apelu poległych oraz wystrzeleniem salw honorowych przez żołnierzy i salw armatnich przez Bractwo Kurkowe z Wrocławia.
Dodatkowo, chętni mogli stać się częścią obrazu – mozaiki nawiązującego do godła Polski – wystarczyło stanąć przez obiektywem specjalnego fotografa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nie tylko w naszej szkolnej galerii, ale również na stronach lokalnych mediów: internetowych, telewizyjnych i prasowych.
Oto przykładowy link:
http://www.lubin.pl/bialo-czerwono-na-lubinskim-rynku/

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "invalid_grant",
  "error_description": "Bad Request"
}
See here for documentation.

Filmy nakręcone w czasie obchodów 11 listopada przez p. Annę żukrowską-Witek