100-LECIE

Turnieju dzień drugi…..grupa open

Do rywalizacji w drugim dniu Turnieju Szachowego ,,Barbórka 2018” Polska Niepodległa przystąpiło 104 zawodników. Wśród nich jest wielu młodych szachistów, którzy wczoraj rywalizowali w kategoriach junior młodszy i starszy m.in zwycięzcy Antek Komendecki i Michał Koziorowicz. Szachiści grają 9 rund  systemem szwajcarskim . Przy szachownicach zasiedli miłośnicy logicznego myślenia z wielu zakątków Polski, np. Krakowa, Płocka, Bogatyni, Żar, Gostynina, Wrocławia i z najbliższej okolicy. Ale nie tylko, o główną nagrodę rywalizuje  obywatel Białorusi Nicolai Aliavdin. Sędzią głównym zawodów jest Maciej Cybulski – wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, jednym z sędziów pomocniczych Łukasz Butkiewicz – wiceprezes Dolnośląskiego Związku Szachowego. Dla finalistów przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe. Każdy uczestnik otrzyma również prezent od premiera RP – flagę Polski w pięknym etui i z dedykacją Mateusza Morawieckiego.

Na rozdaniu nagród pojawili się sponsorzy, m.in., poseł Krzysztof Kubów,  Paweł Kura wiceprezes Zarządu Pracodawców ,,Polska Miedź”, Adrian Szymański – prezes zarządu KGHM METRACO S.A

Wyniki:

I miejsce Łukasz Cyborowski – Międzyborów
II miejsce Paweł Jaracz – Żnin
III miejsce- Wojciech Reza – Gostynin

Najlepsza zawodniczka Barbara Jaracz – Żnin
Najlepszy zawodnik gminy Lubin – Jakub Hajnrych
Najlepszy zawodnik do lat 15 – Jakub Luberański – Wrocław
Najmłodszy zawodnik: Michalina Popczyńska rocznik 2012 / 6 lat/
Najstarszy zawodnik: Andrzej Czopek rocznik 1948/ 70 lat/

Napisali o nas: KLIK >> LUBINEXTRA.PL << KLIK

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "invalid_grant",
  "error_description": "Bad Request"
}
See here for documentation.

Zakończenie imprezy

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "invalid_grant",
  "error_description": "Bad Request"
}
See here for documentation.